12421369_10207015464936696_2026717889_n

Zdrowe słodycze! Bez cukru ! Można? Można :)

Od zawsze uwielbiałam słodycze, a zgodzicie się ze mną, iż dla osób walczących z kilogramami to prawdziwa trauma, ponieważ nie sprzyjają nam w tym czasie, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że mogą całą naszą pracę zniszczyć.

W związku z tym, że uwielbiam słodki smak, a słodycze nie są moim sprzymierzeńcem postanowiłam znaleźć alternatywę.

Efekt?

Daktylowo – orzechowe oraz daktylowo – kokosowe kulki :)

Jak dla mnie  – NAJLEPSZE :) A czekolada przy nich to „średniak” :)

Sposób przygotowania jest banalnie prosty.

Potrzebujemy: suszone daktyle – 180 g, pół szklanki orzechów włoskich ( lub innych jakie lubicie, bądź mieszanki) , pół szklanki wiórek kokosowych. Opcjonalnie : 1 łyżeczkę jasnego karobu oraz 1 łyżeczkę cynamonu.

Aby otrzymać kilka smaków kulek, podzielcie daktyle na dwie części. Jedną połowę wraz z orzechami zblendujcie w blenderze na bardzo drobne kawałeczki. Podobnie zróbcie z drugą częścią daktyli, którą tym razem należy zblendować z wiórkami kokosowymi.

Z otrzymanej lekko sypkiej, ale klejącej się masy ( zarówno jeden jak i drugi mix ma finalnie podobną konsystencję)  uformujcie kulki – turlanie kulek to w dodatku świetna zabawa :)

Ja po stworzeniu kulek daktylowo – orzechowych dodatkowo posypałam je karobem, aby miały czekoladowy smak, a drugą porcję zanurzyłam w cynamonie – genialne :) Natomiast kulki daktylowo – kokosowe, aby wzbogacić je o bardziej intensywny kokosowy smak posypałam dodatkowo wiórkami kokosowymi . Moja rada : aby wiórki kokosowe lepiej się trzymały na kulkach, wrzućcie garść wiórek do blendera, aby zmielić na bardzo drobny proszek, wówczas będziecie mogli docisnąć proszek do kulek , a takie klasycznej wielkości wiórka kokosowe niestety będą się odklejać od naszych słodkości. 

Tak przygotowane kulki wrzucamy do lodówki, aby trochę się schłodziły.

Myślę, że po godzinie można jeść – jeśli tyle wytrzymacie - SĄ GENIALNE :)

Oto moje pyszności :) Smacznego :)

12421369_10207015464936696_2026717889_n

dsiemieniecZdrowe słodycze! Bez cukru ! Można? Można :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *