Reakcja_krwi-1

Test nietolerancji pokarmowej.

 Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że cytryna czy pomidor mogą być szkodliwe.

A jednak okazuje się, że tak właśnie jest w moim przypadku, gdyż test nietolerancji pokarmowej  (mój  indywidualny test ) wskazał między innymi te pokarmy jako nie sprzyjające  mojemu organizmowi.

Bez obaw – to nie oznacza, że nigdy nie będę mogła ich jeść, gdyż wynik takiego testu za powiedzmy pół roku albo za rok  może wskazać, iż te pokarmy nie są już dla mnie szkodliwe :)

I dobrze – bo uwielbiam pomidory :)

Po otrzymaniu wyników testów pojawia się „straszna myśl”  – tego nie mogę, tego też nie…. to co ja mam w sumie jeść :)

Uwierzcie mi – da się to pogodzić :)Jest tak wiele różnych rzeczy, które możemy spożywać, że wykluczenie np. cytryny nie będzie dla Was dramatem, można ją przecież zastąpić grejpfrutem :)

Gdy wykonywałam pierwszy taki test  niespełna rok temu – szokiem i wielkim ubolewaniem, było dla mnie wykluczenie z mojej diety większości rodzajów mięsa, mleka krowiego i generalnie wszystkich serów. Eh, co za rozpacz – wyobrażacie sobie :) Myślałam, że się nie da i to jakaś straszna pomyłka :)

A jednak się dało:) Mleko krowie zamieniłam na sojowe, migdałowe czy kokosowe – jakie sobie zażyczyłam :) I je pokochałam :)

Bez obiadu z porcją mięsa też da się żyć, bo odkryłam że rośliny, których generalnie wcześniej zbyt często nie jadałam też są smaczne i można z nich przyrządzić wiele ciekawych potraw :) A najważniejsze w tym jest to, że czuję się teraz lepiej.  Po zjedzeniu obiadu nie mam wrażenia, że zjadłam ” słonia”, gdyż jest mi lekko i czuję się najedzona. Od dawna nie bolała mnie głowa, mam więcej energii.

Aż trudno uwierzyć, że ten biedny pomidor, kurczak, czy cytryna mogły robić mi krzywdę.

Test wykonywany jest na 203 najbardziej popularnych pokarmach.

Przed wykonaniem takiego testu na nietolerancję pokarmową, otrzymałam szereg zaleceń, których musiałam przestrzegać, aby wyniki były poprawne.

Do najważniejszych z nich należało:

- test wykonuje się na czczo na podstawie pobranej krwi,

- w dniu poprzedzającym pobranie krwi od godziny 20:00 nie wolno spożywać żadnych posiłków i napojów, poza wodą mineralną

- nie można używać od 20:00 dnia poprzedzającego pobranie krwi, aż do zakończenia pobierania krwi żadnych kosmetyków ( perfum, pasty do zębów, balsamów do ciała, kremów do twarzy – NICZEGO,  ani nie można mieć kontaktu z środkami chemicznymi ( płyn do naczyń, proszek do prania itp.)

- osoby przyjmujące na stałe leki – jeśli jest taka możliwość – powinny je na kilka dni przed pobraniem krwi odstawić ( oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem, który stwierdzi, że jest to możliwe),

Wyniki testu otrzymałam następnego dnia po pobraniu krwi. Na podstawie tych wyników , podczas konsultacji z moim dietetykiem otrzymałam wskazówki żywieniowe oraz zalecenie przeprowadzenia ” Oczyszczania wątroby”, co jest jednym z elementów terapii fenotypowej ( opartej na pokarmach, które toleruje mój organizm) . O procedurze oczyszczania wątroby opowiem Wam w kolejnym wpisie :)

Test

Tak wyglądają wyniki mojego testu :)

Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat testu nietolerancji pokarmowej, zachęcam Was do odwiedzenia strony internetowej Kliniki VIMED. Wszelkie informacje znajdziecie tutaj:

http://vimed.pl/terapia-fenotypowa-1/diagnostyka/nietolerancja-pokarmowa/

oraz tutaj

http://vimed.pl/zdrowie/choroby-przewodu-pokarmowego/alergia/badanie-nietolerancji-pokarmowej/

Mój jadłospis na 14 dni od wykonania testu wygląda następująco:

I ŚNIADANIE : Zupa krem z dowolnych ( dozwolonych według testu )  lekko podgotowanych warzyw i niewielkiej ilości surowych warzyw +  garść zielonych liści ( sałaty,  kiełków).

II ŚNIADANIE : Sok warzywny ( szklanka )+ 30 g białka serwatkowego .

OBIAD

Przez 3 dowolne dni tygodnia

Ryba ( 150 g) ( pieczona, gotowana na parze, duszona) + dowolna ilość surowych warzyw + przyprawy ( nie używam soli)

Przez 2 dowolne dni tygodnia

Gotowana dowolna kasza 100 g ( dozwolona według testu ) + dowolna ilość surowych warzyw + przyprawy ( nie używam soli)

Przez 2 dowolne dni tygodnia

Jakiekolwiek warzywa strączkowe ( dozwolone według testu)  ( 150 g) + dowolna ilość surowych warzyw + przyprawy ( nie używam soli)

KOLACJA: Zupa krem z dowolnych ( dozwolonych według testu )  lekko podgotowanych warzyw i niewielkiej ilości surowych warzyw +  garść zielonych liści ( sałaty,  kiełków).

Poza powyższymi wskazówkami codziennie wypijam około 2 litrów wody mineralnej i 2 – 3 szklanki herbaty ( zielona, czerwona).

Dodatkowo rano, zaraz po przebudzeniu wypijam szklankę ciepłej wody z sokiem z grejpfruta ( wcześniej była to cytryna, ale wyniki testu nie pozwalają mi na jej stosowanie obecnie, zatem zamieniłam ją właśnie na grejpfrut).

Jako uzupełnienie mojej diety, przyjmuję też kompleks witamin ( głównie z witaminą B12). Piję też codziennie sok z pokrzywy ( mały kieliszek).

Moja dietetyk, zaleciła także, abym piła wyciąg z młodego jęczmienia, którego stosowanie również sprzyja osobom na diecie. Nie było mi łatwo z jego zakupem, ale znalazłam i czekam właśnie na przesyłkę  :)

To tyle jeśli chodzi o moje nowe zasady żywieniowe do 3 kwietnia :)

Aaaaaa, zapomniałabym  – moja waga mnie znów polubiła :)

Organizm zauważył zmiany w diecie i pozbawił mnie 4, 5 kg w 5 dni :)

Pozdrawiam Was ciepło :)

D.

 

 

dsiemieniecTest nietolerancji pokarmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *